Pimapen PVC Pencereleri Neden Tercih Edilmelidir?

Rehau PVC Pencereleri ni anlatmadan önce günlük hayatımızda çok sık karşımıza çıkan PVC’nin ne olduğunu anlatmakla başlayalım. PVC kelime anlamıyla halk arasında “vinil” olarak adlandırılmaktadır. Poli, Vinil, Klorür maddelerinin baş harflerinden oluşan PVC’nin, 2.Dünya Savaşı ile kullanımı yaygınlaştı ve son 40 yıllık süreçte tıbbi malzemelerden elektronik malzemelere, otomotiv sektöründen inşaat sektörüne kadar birçok alanda kullanılmaya başlandı. Geniş bir kullanım alanına sahip olan PVC, Rehau PVC Pencereleri nin yapımında da kullanılmaktadır. Peki Rehau PVC Pencereleri tercih edilmeli midir?

Pencere veya kapılarda ahşap, alüminyum veya PVC gibi malzemeler tercih edilmekle birlikte bunlardan en yaygını Rehau PVC Pencereleri nin kullanımıdır. Rehau PVC Pencereleri nin statik özelliklerini arttırmak için içlerine ilave edilen galvanizli destek sacları, güçlendirilmiş PVC profillerinden oluşmaktadır. Rehau PVC Pencereleri nde kasa, kanat ve camın sızdırmamasını sağlayan özel contalar vardır. Kanatlarının açılıp kapanması donanımlar aracılığıyla mümkün olmaktadır. Bu sayede daha uzun ömürlü ve dayanıklı olan Rehau PVC Pencereleri 6 ayrı seri halinde, pimablock kepenk, alüminyum giydirme ve storbox panjur ile piyasadaki yerini almaktadır. Alüminyum ve ahşaba göre daha uzun süreli kullanımı olan ve pek çok kişinin tercih sebebi olan Rehau PVC Pencereleri aşağıda sıraladığımız avantajları ile rakiplerine büyük ölçüde fark attırmaktadır.

PVC’nin birçok alanda ve pencerelerde tercih edilmesinin başlıca nedenleri;

  • PVC diğer malzemelere göre kıyaslandığı zaman daha sağlam ve işlevsel bir kullanım rahatlığı sunar.

  • PVC, polimer zincirinde klor atomu taşımasından dolayı çok zor tutuşmaktadır. Yani alev alma sıcaklığı yüksektir. Olası bir yanma durumunda ısı kaynağı ortadan kaldırıldığında yanma da hemen durmaktadır. Bu özelliği sayesinde Rehau PVC Pencereleri , kapı ve kaplama gibi uygulamalar için PVC kaçınılmaz bir hale gelmektedir.

  • PVC; hava şartlarına, kimyasal çürümeye, aşınmaya ve şoka karşı dayanıklıdır.

  • Araştırmalara göre PVC’nin Rehau PVC Pencereleri Sistemleri’nde uygulanması; bunların %60’ından fazlasının 40 yıldan daha uzun bir ömre sahip olduğunu kanıtlamıştır.

  • PVC’nin fiyat avantajı, çevre dostu olması, ses, nem ve benzeri dış etkilere karşı iyi bir yalıtım malzemesi olması, birçok alanda kullanılması ve yeniden kullanılabilir olması gibi avantajları onu diğer malzemelerden ayırarak, çoğu kişinin  Rehau PVC Pencereleri ni tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır. 

ttpvcyapi.jpg